23 kolejka – podsumowanie

Sensacja w 23 kolejce klasy A. Po trzech porażkach z rzędu, dwunaste w tabeli Gardawice wygrały u siebie z liderem – Krupińskim Suszec 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry. Część straty do zespołu z Suszca odrobiła Łąka, która w takim samym stosunku zwyciężyła z Woszczycami, przełamując tym samym passę dwóch porażek z rzędu. Pudło zamyka Fortuna, która pewnie zwyciężyła w Studzienicach 1:4. Zespół z Wyr ma większą przewagę punktową nad czwartymi Bojszowami, niż stratę do Krupińskiego. Zespoły z TOP3 wszystkie mecze bezpośrednie już ze sobą rozegrały, więc każda drużyna musi punktować z drużynami z miejsc 4-16 i liczyć na potknięcia innych. Nie jeden mecz w tej kolejce rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry. Niczym Bayer Leverkusen Wisła Wielka zdobyła trzy punkty grając z Unią jako gospodarz w Bieruniu Starym. Unia grała od piątej minuty w dziesięciu po czerwonej kartce, do 92 minuty był remis, ale spadkowicz zdobył gole w 92 i 94 minucie i zgarnął trzy punkty. Na czwarte miejsce wskoczyły Bojszowy, które w meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli – Zniczem, wygrał w Jankowicach aż 1:4. Dla Bojszów była to czwarta wygrana z rzędu. Passę pięciu wygranych z rzędu Sokoła przerwał Ogrodnik Cielmice. Ogrodnik prowadził do przerwy już 3:0 po klasycznym hat-tricku Radosława Szafrańskiego. Sokół w drugiej połowie gonił wynik, ale zabrakło czasu i mecz skończył się wynikiem 3:2. W tyskich derbach lepsza okazała się Czułowianka wygrywając na własnym stadionie z Siódemką 2:1. Bliski spadku jest Leśnik, który przegrał u siebie z „Rułami” 0:2. Dla Kobiórzan była to szósta porażka z rzędu, z czego piąta bez strzelonej bramki.

23 kolejka przyniosła stosunkowo mało bramek – tylko 24 co daje średnio „tylko” 3 na mecz.

Zwycięstwa gospodarzy: 5 / 67,5%