29 kolejka – podsumowanie

Wielkie emocje w przedostatniej kolejce klasy A, zarówno na górze jak i na dole tabeli. Swój mecz pewnie wygrał lider – Krupiński (4:0 u siebie z Unią Bieruń Stary). Nieobliczalny Znicz znów rozdał karty w czołówce – nie udało się dwa tygodnie temu, kiedy zespół z Jankowic prowadził z Fortuną 2:0 po 13 minutach, ale ostatecznie przegrał 2:5. W tej kolejce rozgromił trzecią w tabeli Łąkę aż 5:0 i pozbawił ją awansu do klasy okręgowej. Fortuna dzięki zwycięstwie w Wiśle Wielkie 2:5 zagwarantowała sobie miejsce w TOP2. A, że najprawdopodobniej dwa zespoły awansują do okręgówki to na kolejkę przed końcem wiemy, że są nimi Fortuna i Krupiński. Oba zespoły powalczą w ostatniej kolejce o mistrzostwo klasy A – Krupiński na wyjeździe z Siódemką, natomiast Fortuna u siebie z Sokołem. Również na dole tabeli były olbrzymie emocje. W przedpołudniowym meczu Rudołtowice przegrały w Woli z Sokołem 6:2. Po 40 minutach meczu w Gardawicach olbrzymią szansę na przeskoczenie „Ruł” w tabeli miały Studzienice, które w ciągu 21 minut strzeliły aż cztery gole i prowadziły na wyjeździe po 40 minutach gry 0:4! Później jednak do głosu doszli gospodarze i w ciągu 19 minut (między 42 a 61 minutą) również strzelili cztery gole i doprowadzili do remisu 4:4. Takim rezultatem zakończył się mecz i Studzienice tylko zrównały się punktami z Rudołtowicami, a mając gorszy bilans bezpośrednich spotkań oraz gorszy bilans bramkowy, wciąż są na zagrożonym, 15 miejscu. W ostatniej kolejce Studzienice zagrają u siebie ze Zniczem, a Rudołtowice również u siebie z Bojszowami. Pewna utrzymania jest Czułowianka, która pokonała Leśnik 5:0. W innym meczu Bojszowy bezbramkowo zremisowały u siebie z Siódemką.

Mecz Ogrodnik – Woszczyce, nie odbył się z powodu problemów kadrowych gości.

Bramki goście: 11 / 29,7%

Hat-tricki: 2 – Badura Ireneusz (Fortuna vs Wisła Wielka 5:2), Sosna Adrian (Sokół vs Rudołtowice 6:2)