15 kolejka – LKS Grodno Leśnik Kobiór vs LKS Woszczyce

Statystyka gracza

Pasternak Rafał Bramki 31'    
    45' Bramki Jakubczyk Karol
    45' Żółta Kartka Kowalski Radomir
Maiczek Patryk Żółta Kartka 60'    
    60' Żółta Kartka Muller Mateusz
Pasternak Rafał Bramki 61'    
    67' Żółta Kartka Buchalik Eryk
Maiczek Patryk Bramki 73'    
Myszor Marcin Żółta Kartka 84'    
Fluder Dawid Żółta Kartka 87'    

W 15 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór wygrał z LKS-em Woszczyce 3:1(1:1). Dwie bramki dla Leśnika strzelił kapitan - Rafał Pasternak, a jedną dołożył Patryk Maiczek. Dla gości trafił były zawodnik Leśnika - Karol Jakubczyk.

W pierwszej części spotkania niewiele się działo. Mecz otworzył się dopiero w 31 minucie, kiedy po dobrej akcji, Rafał Pasternak skierował piłkę do bramki z kilku metrów. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Adriana Chroboka trafił w słupek. Ten sam zawodnik powinien podwyższyć prowadzenie na koniec pierwszej połowy. Kobiórzanie wyszli z kontrą, praktycznie z własnego pola karnego, dwóch na jednego, Łukasz Baran podał do Chroboka, który wyszedł sam na sam, ale strzelił minimalnie obok bramki. Zamiast schodzić do przerwy z trzybramkowym prowadzeniem, Kobiórzanie stracili bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Centra z rzutu rożnego i po strzale głową Karol Jakubczyka, piłka zatrzepotała w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi gości i od dwóch strzałów. Ale to Kobiórzanie wyszli na prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu z 20 metrów Rafała Pasternaka. Chwilę później w sytuacji sam na sam, bramkarz Woszczyc okazał się lepszy od Igora Gaja. W 72 minucie było już 3:1. Dobra akcją prawą stroną Rafała Pasternaka, wyłożenie na jedenasty metr do Patryka Maiczka, który strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania. Mecz się otworzył i w ostatnich minutach obie drużyny mogły jeszcze strzelić bramki, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

Kobiórzanie kończą rundę z 26 punktami na koncie (6 lub 7 miejsce - w zależności od wyniku zaległego meczu Piast GOL - Krupiński) z siedmioma, lub ośmioma punktami straty do lidera.

12.11.2022.(sobota), 13:30 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - LKS Woszczyce 3:1(1:1)

1:0 - Rafał Pasternak, 31 min

1:1 - Karol Jakubczyk, 45+2 min

2:1 - Rafał Pasternak, 61 min

3:1 - Patryk Maiczek, 73 min

Sędziowali: Sebastian Frenke (główny) oraz Marcin Knopek i Zbigniew Adamczyk (asystenci) - Podokręg Rybnik.

Leśnik: Paweł Utrata - Adam Grolik, Rafał Białas, Dawid Fluder, Karol Machalica - Adrian Chrobok, Igor Gaj, Łukasz Baran (50.Bartosz Gogol) - Patryk Maiczek (85.Marcin Myszor), Rafał Pasternak (90.Sebastian Suchan), Przemysław Chęś (86.Kamil Weiner).

Rezerwowi: Oskar Kłyk, Mateusz Kyrcz.

Trener: Łukasz Morcinek.

Woszczyce: Damian Biolik - Eryk Buchalik (68.Marcin Pawłowski), Aleksander Skrobol (82.Arkadiusz Miguła), Damian Poprawa (75.Tomasz Pietrzok), Dawid Banaś, Radomir Kowalski (45.Mateusz Muller), Robert Tkocz, Dawid Jakubczyk, Kamil Adamczyk, Dawid Kancelista, Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Łukasz Piórek, Rafał Małecki.

Trener: Stanisław Gaża.

Żółte kartki: Patryk Maiczek (60.niesp.zach.), Marcin Myszor (84.faul), Dawid Fluder (87.faul) - Radomir Kowalski (45.niesp.zach.), Mateusz Muller (60.faul), Eryk Buchalik (67.faul).