Porażka pięcioma golami

W 19 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór przegrał u siebie z Sokołem Wola 0:5(0:2).

W 17 minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Dawida Czempasa, który z narożnika pola karnego popisał się kapitalnym strzałem z okienko, w długi róg bramki. Niestety Kobiórzanie jeszcze nie ostrząsnęli się po stracie gola i już było 0:2. Po wznowieniu gry nasi zawodnicy stracili piłkę, poszło dośrodkowanie z prawej strony i po błędzie obrony, mimo interwencji bramkarza piłka po trzecim strzale wpadła do bramki. Najbliżej strzelenia gola dla Leśnika był Adrian Chrobok, ale jego strzał z 20 metrów przeszedł minimalnie obok lewego słupka.

W drugiej połowie Kobiórzanie stracili dwie bramki w odstępie dwóch minut (w pierwszej w odstępie jednej minuty) po mocnych strzałach z pola karnego, a naszą drużynę dobił piąty gol z rzutu karnego. Kobiórzanie stuprocentowych sytuacji nie mieli, ale gola mógł zdobyć Piotr Chrobok, który zacentrował z prawej strony i jego centrostrzał zatrzymał się na długim słupku bramki gości.

06.04.2024.(sobota), 11:00 – Centralna 117, 43-210 Kobiór

Grodno Leśnik Kobiór – Sokół Wola 0:5(0:2)

0:1 – Dawid Czempas, 17 min

0:2 – Jakub Szmidt, 18 min

0:3 – Tomasz Porczyński, 52 min

0:4 – Tomasz Śmieja, 54 min

0:5 – Adrian Sosna, 64 min (karny)

Sędziowali: Sebastian Hutny (główny) oraz Tymoteusz Bromboszcz i Kamil Skrobisz (asystenci)

Leśnik: Oskar Kłyk – Kostiantyn Kushnirenko (77.Andrzej Dembecki), Łukasz Rusin (75.Jakub Duraj), Adam Grolik, Bartosz Iluk, Adrian Chrobok (85.Dawid Kreczmer), Dorian Weiner, Przemysław Chęś, Jakub Bronkowski (30.Piotr Chrobok), Antoni Piłat, Patryk Maiczek.

Rezerwowi: Aleksander Malczuk, Szymon Mrzyk, Mateusz Kyrcz.

Trener: Marcin Piekarski.

Sokół: Jakub Maroszek – Filip Niesyto, Nikodem Madeja, Adam Ryszka, Rafał Kula (55.Miłosz Janosz), Tomasz Porczyński, Marcin Opołka (65.Kacper Kudyba), Adrian Sosna, Jakub Szmidt (80.Miłosz Niesyto), Dawid Czempas, Tomasz Śmieja (61.Jakub Faruga).

Rezerwowi: Wojciech Kołek, Bartosz Piwowar, Ryszard Kasprzycki, Jan Kubeczko.

Trener: Mirosław Madeja.

Żółte kartki: Łukasz Rusin (32.faul), Bartosz Iluk (63.faul), Adam Grolik (66.faul), Patryk Maiczek (73.faul) – Filip Niesyto (45+1.faul).