Trzecia porażka z rzędu

W 6 kolejce klasy A, Krupiński Suszec wygrał z Grodno Leśnikiem Kobiór 2:0(2:0). Dla Kobiórzan była to trzecia porażka z rzędu.

Kobiórzanie w tym meczu wystąpili w okrojonym składzie – z brakiem doświadczonych obrońców – wciąż kontuzjowany jest Adam Grolik, a w dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił również kapitan – Bartosz Kozyra. Gospodarze (a konkretnie Tomasz Mikołajec) strzelili dwie bramki w pierwszej połowie i to wystarczyło aby zdobyć trzy punkty. Na domiar złego, na pięć minut przed końcem meczu, Patryk Maiczek został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Gospodarzy warto pochwalić – oni również mają kłopoty kadrowe – dziś w protokole wpisanych było tylko 11 zawodników, co oznacza, że grali bez rezerwowych, a mimo tego, udało się wygrać piąty mecz w tym sezonie. Z powodu porażki Sokoła, to Krupiński po 6 kolejkach jest niespodziewanym liderem klasy A. W zespole Suszca zagrał dziś były zawodnik Leśnika – Igor Gaj.

Z plusów po stronie Leśnika, warto odnotować, że w kolejnym meczu, kolejny młody zawodnik miał okazję zadebiutować w seniorskiej drużynie – tym razem był to Szymon Mrzyk, który wszedł na boisko w 80 minucie.

09.09.2023.(sobota), 17:00 – Piaskowa 33, 43-267 Suszec

Krupiński Suszec – Grodno Leśnik Kobiór 2:0(2:0)

1:0 – Tomasz Mikołajec, 8 min (karny)

2:0 – Tomasz Mikołajec, 30 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny) oraz Marek Mrokwa i Mirosław Gretka (asystenci)

Krupiński: Wojciech Biber – Daniel Babiak, Kamil Baron, Igor Gaj, Roman Grabiec, Tomasz Mikołajec, Arkadiusz Neumann, Adrian Prządka, Dawid Skaźnik, Tomasz Urbanek, Paweł Wiencek.

Rezerwowi: -.

Trener: Artur Żemlak.

Leśnik: Oskar Kłyk – Przemysław Chęś, Adrian Chrobok, Kamil Kyrcz (65.Bartosz Mamok), Mateusz Kyrcz, Karol Machalica, Patryk Maiczek, Tymon Mostowski (45.Karol Maiczek), Dominik Nieszporek, Grzegorz Seweryn, Dorian Weiner (80.Szymon Mrzyk).

Rezerwowi: Paweł Bębenek.

Trener: Adrian Chrobok.

Żółte kartki: Roman Grabiec (83.faul) – Patryk Maiczek (33.faul,85.faul), Dominik Nieszporek (80.faul).

Czerwona kartka: – Patryk Maiczek (85.Leśnik, druga żółta)