Regulamin rozgrywek

SEZON 2023/2024

KLASA A

Awanse do klasy okręgowej uzależnia się od liczby wolnych miejsc w tej klasie rozgrywkowej. Wolne miejsca w poszczególnych grupach Klas Okręgowych zajmą zespoły Klasy A następująco: przy dwóch wolnych miejscach do danej grupy awansują zespoły z 1 miejsc Podokręgu Bielsko-Biała i Tychy; przy trzech wolnych miejscach oprócz zespołów z miejsc awansuje zespół z 2. miejsca z lepszą średnią arytmetyczną; przy czterech wolnych miejscach do danej grupy awansują obydwie drużyny z drugich miejsc itd.

Drużyna, która po zakończeniu sezonu 2023/2024 zajmie 15 i 16 miejsce spada do klasy B.

Liczba drużyn objętych spadkiem z Klasy A może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn awansujących do lig okręgowych.

KLASA B

Drużyna, które w sezonie 2023/2024 zajmie 1. miejsca w rozgrywkach Klasy B awansuje bezpośrednio do Klasy A.

Drużyny, które zajmą miejsca 2., 3., 4. i 5. w tabeli rozgrywek Klasy B rozegrają mecze barażowe o awans do rozgrywek Klasy A, przy czym:
a) kluby, które zajmą 2. i 5. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem meczu będzie klub, który zajął 2. miejsce w tabeli rozgrywek;
b) kluby, które zajmą 3. i 4. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub, który zajął 3. miejsce w tabeli rozgrywek;
c) zwycięzcy meczów, o których mowa w pkt a) i b) rozegrają między sobą 1 mecz.
Gospodarzem tego meczu będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek.
Zwycięzca tego meczu będzie uczestniczył w rozgrywkach Klasy A w następnym sezonie.

W sprawach nieopisanych decyzję podejmie Komisja d.s. Rozgrywek Podokręgu Tychy.